Loader
  • Çevre ile Barışık Bir Dünya için Çalışıyoruz

Hızlı Bilgi Al

Marka

Ürün Videosu

Teknik Detay

Sistem Özellikleri

Event Gates Visor Vinç Emniyeti çözümü sistem özellikleri hakkında ihtiyacınız olan detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Yapay zekaya dayalı vinç emniyet çözümü vinç arabasındaki kameralar sayesinde yükün tüm hareketlerini takip eder ve çevrede insan olması durumunda tanımlı kurallar çerçevesinde vince müdahale ederek riskleri bertaraf eder.

Hangi yükler için uygundur

Event Gates Visor Vinç Emniyet Sistemi riskli, ağır ve havaleli yüklerin güvenli taşınmasında fayda sağlar:

  • otomotiv gövde kalıpları
  • sac/aluminyum bobinler
  • enjeksiyon kalıpları
  • çelik çubuk ve borular

Ne tür riskleri engeller

Farklı yüklerin kendine has taşıma riskleri olmakla beraber, Event Gates Visor Vinç Emniyeti Sistemi ile aşağıdaki riskleri kontrol altına alabilirsiniz:

  • Ağır yüklerin kaldırılması sırasında sapanların kaçık bağlanmasından kaynaklı salınım olabilir. Bu esnada yükün çevresinde insan olması durumunda yükün kaldırılması engellenerek salınım riski bertaraf edilir
  • Yükün uygun olmayan zemine indirilmesi durumunda kayma, düşme ve etrafındaki farklı yükleri devirmesi söz konusu olabilir. Operatör dahil çevredeki insanların emniyetli mesafede olması sıkışma riskini engeller
  • Taşıma sırasında sapanın koparak düşmesi ya da yükten parça düşmesi risklerine karşı çevredeki insanların yüke emniyet mesafesinde durması çarpma riskini azaltır

PLC gerekli mi

Vincinizin PLC kontrollü olması zorunlu değildir. PLC kontrolü olmayan vinçlerde Visor yük hücresine (load cell) doğrudan bağlanarak ağırlık bilgisini alır ve tüm emniyet kurallarını kendi yazılımı ile kontrol eder.

Yük hücresi (load cell) gerekli mi

Vinç emniyet kuralları sadece vinç yükteyken uygulanır. Vinç yük taşımazken emniyet kurallarını zorlayarak vincin yavaşlatılmasının gereği yoktur.

Vincin yükte olduğu bilgisi için yük hücresi (load cell) ya da bu görevi yerine getirecek bir sensöre ihtiyaç vardır. Event Gates Visor Vinç Emniyet Sistemi vincin yükte olduğu bilgisini girdi olarak almalıdır.

 

 

Ağır yükleri taşımakta kullanılan endüstriyel tepe vinçleri için yapay zeka emniyet sistemi. Vinç arabasına takılan kameralardan elde edilen görüntüleri gerçek zamanlı olarak işleyen sistem yük çevresinde insan tespit edilmesi durumunda ihlal kurallarını devreye sokarak vincin hareketlerini kısıtlar.

Kameralardan elde edilen görüntülerin kullanımından dolayı kameralı vinç emniyet sistemi olarak da adlandırılan sistem yapay zekanın nesne tanıma algoritmaları ile çalışmaktadır. Tamamı Event Gates tarafından üretilen özgün veri seti ve derin öğrenme teknikleri ile eğitilen yapay görme modeli sayesinde yüksekten dik açıyla yere doğru bakan kameralardan elde dilen görüntülerde insan tespiti yapılabilmektedir.

EventGates Yapay Görme Sistemleri

Benzer Ürünler

Whatsapp Destek
Çevrimiçi